Nová TOPka nej knih! Hlasuj vedle v menu!

Recenze Drakie

26. června 2013 v 13:56 | Ada |  Drakie
Tak jsem se snažila napsat recenzi na Drakii. Všechny recenze mně totiž úplně okouzlily, tak uvidíme, jestli se povede i moje :) Můžete ji najít i na www.teenager-ctenarskydenik.blog.cz.

RECENZE 1.: DRAKIE

Sophie Jordanová
Autor: Sophie Jordan
Originální název: Firelight
Série: Drakie
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 296
Žánr: sci-fi, romantika, horory, fantasy
Charakteristika od CooBoo:
Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...
Drakie. Nové stvoření, které dobývá svět. Už nejsou draci. Teď jsou drakiové. Lidé, kteří se změní na draky. Vypadají jako my, myslí jako my, ale nejsou jako my. Mění se při strachu, při obraně nebo jen tak. Mají svislé zorničky, dračí šupiny a především nějakou drakijskou schopnost.
Drakiové mohou mít hned několik schopností: vodního drakiho, zemského drakiho nebo třeba onyxe.
Jacinda je ale výjimečná.
Jacinda je po dlouhé době jediná, která dští oheň. Všichni ji berou s respektem už od doby, co se převtělila. Všichni, včetně alfa samce Severina a jeho syna Cassiana. Tak to ale Jacinda nechce. Chce, aby ji lidi měli rádi proto, jaká je, ne kvůli její super schopnosti.
Spisovatelka nás vtáhne do neustále napínavého děje, ve kterém nechybí samozřejmě ani romantika. (Co by to bylo za knihu pro holky bez romantiky?) A když se zamiluje dračí dívka...
Jacindina povaha je všelijaká: názory si poměrně rychle změní, podle závažnosti situace (jak se taky ukáže v následujících dílech). Je tvrdohlavá a jde si pevně za svým. Je až zajímavé, když Jacindina matka chce, aby se Jacinda zřekla své drakie, Jacinda to prostě neudělá. Tajně si ji uchovává při životě.
Konec je, jako u všech knih od spisovatelky, pořádně otevřený a čtenáře nutí, aby si hned přečetl druhý díl. Drakie je báječná knížka a doporučila bych ji každému.
Tak co, vypadá to trochu jako recenze? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama